Cztery Żywioły Saszy Załuskiej

Katarzyna Bonda to mistrzyni polskiego kryminału. Jej powieści świecą tryumfy w kraju i na świecie. Poznajcie jedno z jej najbardziej znanych dzieł, czyli serię “Cztery Żywioły Saszy Załuskiej”. Składa się ona z czterech książek, każda z nich opisuje zagadkę, którą jak najszybciej trzeba rozwiązać. Czy uda się uniknąć najgorszego?

Cztery żywioły Sashy Załuskiej – cykl książek o śledztwach

Opowieści detektywistyczne wciągają czytelnika i ciężko się od nich oderwać. Wielu ludzi chce poznać losy bohaterów i dowiedzieć się kto stoi za zbrodniami. Nie inaczej jest w przypadku serii “Cztery żywioły Sashy Załuskiej”. Cykl Bondy składa się z czterech części:

– “Pochłaniacz”,

– “Okularnik”,

– “Lampiony”,

– “Czerwony pająk”.

Każda z nich skupia się na konkretnej sprawie. W “Pochłaniaczu” główna bohaterka pomaga właściciela sopockiego klubu muzycznego, który boi się o własne życie. Twierdzi, że były wokalista chce go zabić, a dowodem na to jest tekst pewnej piosenki.

“Okularnik” rozpoczyna się od wyjazdu Sashy na urlop. Niestety, nie będzie się nim długo cieszyła, ponieważ czeka ją kolejne śledztwo. Z wesela uprowadzona zostaje panna młoda.

Trzecia część, czyli “Latarnik” skupia się przede wszystkim na przeszłości profilerki. Czytelnik poznaje jej historię, sukcesy i porażki. Kilkadziesiąt lat później kobieta zajmuje się sprawą łódzkiego podpalacza.

Historia w “Czerwonym Pająku” bezpośrednio uderza w bohaterkę cyklu. Porwana zostaje bowiem jej córka. Policja mimo wszelkich starań nie potrafi pchnąć śledztwa do przodu. Kobieta musi wziąć sprawy w własne ręce.

Cztery żywioły Sashy Załuskiej – kim jest bohaterka

Akcje książek skupiają się przede wszystkim na jednej osobie. Jest nią znana profiler kryminalna Sasha Załuska. Potrafi ona wejść w umysł przestępcy, przeanalizować go i znaleźć “sposób” na niego. Często ryzykuje zdrowiem i życiem, by rozwiązać nawet najtrudniejszą zagadkę kryminalną i uratować kolejne potencjalne ofiary.