Książka “Cztery żywioły Saszy Załuskiej”

“Żywioły Saszy” to seria składająca się z czterech książek. Jej autorką jest polska pisarka białoruskiego pochodzenia, Katarzyna Bonda. Główną bohaterką książek jest profilerka Sasza Załuska.

Hitowa piosenka, a morderstwo

Główna bohaterka książki, profilerka Sasza Załuska spotyka się z właścicielem sopockiego klubu muzycznego, Pawłem Bławickim, który jest przerażony, tym, że ktoś próbuje go zabić. Według niego głównym podejrzanym jest twórca hitu “Dziewczyna z północy”. Kobieta nie traktuje poważnie jego podejrzeń, ale postanawia zbadać sprawę. W trakcie śledztwa wychodzą na jaw powiązania z nieszczęśliwym wypadkiem nastolatków sprzed dwudziestu lat. Jakie powiązanie mają dwie sprawy, których pozornie nic nie łączy? Co naprawdę wydarzyło się dwadzieścia lat wcześniej i jaki związek z tymi wydarzeniami ma Bławicki? Co wspólnego ze sprawą ma piosenka “Dziewczyna z północy”? Sasza stara się odkryć prawdę.

Porwanie

W drugiej części serii “Okularniku” ma miejsce wesele, w którym udział bierze główna bohaterka. Kobieta wyjechała na Podlasie, by odpocząć, jednak porwanie panny młodej sprawia, że musi zmierzyć się z kolejną sprawą wymagającą pomocy profilerki. Niedaleko od miejsca, w którym odbyło się wesele, policja znajduje kolejne ciała. Jaki związek ma to z lokalnym przedsiębiorcą i co ma z tym wspólnego mercedes okularnik? Zamiast urlopu Saszę czeka kolejna ważna sprawa do rozwikłania.

Przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć

Trzecia część serii o tytule “Lampiony” pokazuje nam kawałek przeszłości głównej bohaterki. Sasza odkrywa tajemnicę, która wywraca jej świat do góry nogami. Walcząc z kryzysem w życiu prywatnym musi także poradzić sobie z nową sprawą, tym razem dotyczącą podpalacza.

Porwanie

W “Czerwonym pająku” Sasza staje do walki z porywaczem, który uprowadził jej córkę. Kobieta przejmuje sprawę, gdyż policja nie radzi sobie z ustaleniem miejsca pobytu jej dziecka. W trakcie śledztwa na jaw wychodzą powiązania z samobójstwem jej byłego szefa. Jaki związek mają te dwie sprawy? Jak zakończy się ta historia? Czy córka Załuskiej wróci do domu cała i zdrowa?

O autorce

Autorką serii jest Katarzyna Bonda. Jest scenarzystką, dziennikarką i pisarką o białoruskich korzeniach. Poza “Żywiołami Saszy” ma na koncie jeszcze kilka innych książek m.in. serię o psychologu śledczym Hubercie Meyerze.