Czy Katarzyna Bonda to najlepsza polska autorka kryminałów?

Bardzo lubię czytać kryminały, chociaż fanką Katarzyny Bondy raczej nie jestem. Jednak kilka tygodni temu zdecydowałam się na przeczytanie jej kryminalnej serii pt. “Żywioły Saszy” dostępnej online, która dość mocno przypadła mi do gustu. Seria składa się z czterech części i naprawdę trudno jest wybrać, która z nich jest najlepsza. Autorka jak zawsze trzyma swój wysoki poziom, a co za tym idzie, pozwala to mieć pewność, że czytelnik nie zawiedzie się podczas lektury. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji czytać jej książek, to koniecznie to nadróbcie.

Kim jest morderca?

Główną bohaterką serii jest Sasza Załuska, która jest policyjną profilerką. Kobieta pomaga w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych i robi to naprawdę na najwyższym poziomie. Ma ona niesamowity dar, jakąś taką kobiecą intuicję, która jej na to pozwala. Na mnie największe wrażenie zrobiła pierwsza historia kryminalna, która pojawiła się w pierwszej części serii, czyli w “Pochłaniaczu”. Mamy tutaj bowiem dwa wydarzenie, jedno współczesne, a drugie sprzed dwudziestu lat. Co więcej, Sasza odkrywa, że łączą się one ze sobą bardzo ściśle. Postanawia pomóc w rozwiązaniu zagadki. Czy jej się to uda? Czy zostanie odnaleziony morderca? Czy to zdarzenie wpłynie w jakiś sposób na życie naszej bohaterki? Nie chcę zdradzać szczegółów, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po powieść i wyrobienie sobie własnej opinii na jej temat.

Po co czytamy kryminały?

Dawno nie miałam w swoich rękach tak mocnego, tak wciągającego i tak intrygującego kryminału. Można wręcz powiedzieć, iż jest to kwintesencja tego, jaki powinien być prawdziwy kryminał. Książki same się czytają, gdyż są tak lekko i przyjemnie napisane, że nie trzeba się jakoś bardzo skupiać na lekturze. Bohaterowie zostali wykreowani bardzo dokładnie, z dbałością niemal o każdy szczegół. Autorka zadbała o to, aby nasza główna bohaterka posiadała cały wachlarz cech, jakie powinna mieć profilerka. Jeśli więc jeszcze nie mieliście możliwości czytać Bondy, to myślę, że warto zacząć właśnie od tej serii. Polecam.